Sesiunea Nationala de Comunicari Stiintifice - Editia a XII-a

27.03.2017 15:10

A XII-a ediție a Sesiunii Naționale de Comunicări Științifice A.S.I.D. își propune să creeze un spațiu propice dezvoltării profesionale și să ofere posibilitatea schimbului de idei, informații și perspective pentru participanți. Prin tema aleasă, ”Mobilizarea ideilor. Răscoală, revoltă, revoluţie” urmărim o extindere a perspectivelor de cercetare asupra mişcărilor sociale, așa cum s-au manifestat ele de-a lungul istoriei, în diverse spații culturale, din Antichitate și până în zilele noastre.

Data: 4-6 mai 2016

Organizator: Asociația Studenților la Istorie ”DACIA” (ASID)

Locația: Facultatea de Istorie, Universitatea din București

Tema: ”Mobilizarea ideilor. Răscoală, revoltă, revoluţi

Înscrierea

Cei interesați sunt rugați să trimită rezumatul lucrării (de max. 500 cuvinte) la adresa de email: sncs.asid@gmail.com până pe data de 7 aprilie. Formularul de participare, poate fi completat pe site-ul www.asid-ub.ro.

Rezultatele selecției participanților vor fi afișate pe site-ul www.asid-ub.ro, dar și prin email unde vor fi trimise toate detaliile organizatorice catre participanți.

Taxa de participare

35 lei/persoană (pentru acoperirea parțială a cheltuielilor aferente)

Mai multe detalii privind înscrierea sunt disponibile pe website www.asid-ub.ro